Temmuz 31, 2022

Kış Bahçesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir kış bahçesi birçok ev sahibinin hayalidir, çünkü kar veya yağmur yağarken kendi kış bahçenizde battaniyeye sarılıp oturmaktan daha güzel bir şey yoktur. Kendi hayalinizi gerçekleştirmek ister misiniz ?  son derece kararlı bir birey olarak her şeyi sıfırdan inşa etmeye hazır mısınız?

Kış Bahçesi nedir?

Genel olarak geniş camlı bir alanı yaşam alanından ayırmak için iç cam kapı veya paravana sahip sera tipi alanlardır. Gerçekte, kış bahçeleri üreticiye göre değişen tasarımlara sahip geniş bir yelpazededir. Bazıları müstakil bir evin köşesi için oluşturulurken, bazıları bina yapısının bir parçasını oluşturan entegre cam cephe şeklinde kurulmaktadır.

Kış ayları, iç mekanlarda daha fazla zaman geçirmenin kaçınılmaz olduğu anlamına gelir, ancak bu hissi korumak için iki alanı bir şekilde birbirine bağlamak önemlidir. İdeal olarak, bir bahçe evi sadece bir iskele ve pencerelerden oluşmamalıdır. Gerçekten yaşanabilir hale getirmek için yalıtılmalı ve sistem buna göre oluşturulmalıdır. Kendiniz bir uzman değilseniz, bir uzmana danışmayı düşünmelisiniz. Çünkü kendi hatanızı yaparken hata yaparsanız garanti hakkınız da olmaz.

Planlama her şeyin başı !

Bir kış bahçesi, sabah kahvesini çatırdayan yağmur veya kar fırtınalarında bile güzelleştirir ve bu nedenle evinizin arzu edilen bir uzantısı haline gelir.

En başta kendinize kış bahçenizi hangi amaçla ve yılın hangi zamanında kullanmak istediğinizi sormalısınız. Bunun nedeni, burada belirli avantajları ve dezavantajları olan iki tür arasında bir ayrım yapılmasıdır.

Evinize Kış Bahçesi Nasıl Fikir ?

Sürekli olarak en az 19 santigrat dereceye kadar ısıtıldabildiğinden ve bu nedenle de iyi yalıtılması gerektiğinden, bir kış bahçesi ek yaşam alanı olarak yıl boyunca uygundur. Burada kendinize yılın herhangi bir zamanında dinlenmeye davet eden yer yaratabilirsiniz.

Kış Bahçesi Tasarruf Sağlar

Kuzeye bakan daireler için özellikle  iyi tasarlanmış kış bahçeleri, binanın dış yüzeyi ile iç kısım arasındaki havayı ısıtan bir termal bariyer sağlar. Bu, dairenizden ısının kaybolma hızını yavaşlatır ve size tüm yıl boyunca her türlü hava koşulunda kullanılabilir bir alan sağlar. Soğuk kışlarda, balkona karşı camlı bir kış bahçesi, termal kayıpları önemli ölçüde azaltacak ve ısıtma faturalarınızı iyileştirecektir.

Gürültü Kirliliğine Çözüm !

Gürültü kış bahçelerinin bir dezavantajı değildir. Genellikle binalarda veya apartmanlarda  büyük bir gürültü sorunu olan binalarda  kış bahçesi yapılabilmektedir.

Kış bahçeleri balkonlara harika bir alternatif sağlayabilir.  Bir balkonun temiz havasını tercih edip etmeme konusunda kişisel bir tercih olsa da, iyi tasarlanmış bir kış bahçesi, tüm yıl boyunca kullanılabilir bir alan sağlarken hem gürültüyü hem de ısı kaybını azaltabilir.